Aktuality

Obhájili jsme titul EKOŠKOLA !

30. 11. 2020

Jsme tady -počítejte s námi!

Konečně jsme se dočkali! Po pěti letech jsme obhajovali titul Ekoškola. V březnu to nevyšlo, vzhledem k uzavření školy v důsledku pandemie koronaviru covid -19. Čekali jsme dlouho, ale to napětí stálo za to. Teprve letos, 2. října, mohl audit proběhnout.
Co to znamenalo? Školu navštívili auditoři výše zmiňovaného programu. Zajímala je naprosto veškerá dokumentace za posledních pět let (tzn. schůzky ekotýmu, monitoring, celoroční plány…). Vyptávali se, prohlíželi, kladli záludné otázky nejen ekotýmu, ale i žákům ve třídách a pedagogům. Co činíte proto, abyste snížili vaši uhlíkovou stopu? Umíte třídit odpady? Šetříte vodou a energií? Nadšeni byli úpravou prostředí školy – výmalba ekokodexu, ekosystémů a ocenili školní pozemek.
Žáci byli skvělí. Nebáli se hovořit, diskutovat, odpovídat. Hosty provedli celou školou, seznámili je s naší současnou činností a plány do budoucna.
Naše společné úsilí bylo oceněno. S radostí oznamujeme, že jsme popáté obhájili titul! Po dobu tří let můžeme používat i vlajku a logo mezinárodního titulu Ekoškola.
A považte, tuto čest máme už 13 let. Držte nám palce, budeme se snažit nezklamat a nadále pilně pracovat.

D. Šulcová
koordinátor EVVO