Aktuality

Úspěšní v projektu- „Vyzdob si školu“

14. 02. 2017

 

Stále v akci

V Základní škole Turnov, nezahálíme. Snažíme se zdokonalovat a vylepšovat prostředí školy a naplňovat témata mezinárodního programu „Ekoškoly“. Nový ekotým školy dospěl k závěrům, že je třeba prostředí školy přizpůsobit našim potřebám. Žáci si odhlasovali výmalbu školy v duchu přírodních ekosystémů.  Společnými silami tak přispějí k vytvoření interaktivní výukové pomůcky. Jedná se především o vymalování chodeb, schodiště a šatny školy. Takto vyzdobené prostory budou sloužit žákům I. a II. stupně při výuce. Věříme, že zaujmou i širokou veřejnost a ta jistě ocení snahu všech zainteresovaných osob.

V závěru roku 2016 jsme proto reagovali na výzvu IKEA: “Velké změny začínají od nejmenších“, a přihlásili do výzvy náš projekt.  Byli jsme úspěšní a získali jsme finanční obnos v hodnotě 10 000 Kč na realizaci našeho projektu.

Projekt „Vyzdob si školu“ navazuje tedy na naši dlouholetou ekologickou činnost. Závěr projektu vyvrcholí „Dnem otevřených dveří“. Žáci společně s pedagogy provedou školou veřejnost z řad rodičů, žáků a učitelů jiných škol. Budou prezentovat svou činnost i zástupcům Města.

___________________________________________________________________________________

Společnost IKEA je partnerem pražského vzdělávacího centra TEREZA a společně sdílejí myšlenku udržitelné budoucnosti a rozvoje. Jde především o šetrné a zodpovědné chování a nakládání se zdroji www.spolusvami.cz. TEREZA mezinárodní program Ekoškola v České republice koordinuje a věnuje se vzdělávání přes 20 let. Ve vzdělávacích programech centra TEREZA je zapojeno přes 750 škol a 94 000 žáků www.terezanet.cz

D. Šulcová,  koordinátor EVVO

Celý dokument je ke stažení v sekci DOKUMENTY.